Вівторок, 19.03.2024, 08:43:27
Приветствую Вас, Гість

Путивльське навчально-виховне обєднання:

спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня – гімназія –

дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини)

Путивльської районної ради Сумської області

 

 

XVI Всеукраїнський конкурс учнівської творчості

Номінація «Історія України і державотворення»

 

 

 

Робота

«М. С. Грушевський і зовнішня політика

Української Центральної Ради»

 

Роботу виконала :

учениця 11 класу

Казак Анастасія Сергіївна

Учитель:

Наумко Любов Миколаївна

Путивльське НВО

 

Путивль

2017

 

 

 

 

План

Вступ. На зламі епох.

  1. М. С. Грушевський – вчений – історик та політичний діяч.
  2. Зовнішня політика України в 1917 році.

а) Напрямки зовнішньої політики Центральної Ради

б) Підписання Центральною Радою Брестського мирного договору

Висновки. «І оживе добра слава, слава України»

Т. Шевченко

 

 

 

Тези – анотації

до творчої роботи «М.С. Грушевський і зовнішня політика Української Центральної Ради»

виконала учениця 11 класу Путивльського НВО Казак Анастасія Сергіївна

Робота присвячена дослідженню зовнішньої політики урядів національно-демократичної революції, яка була першою спробою створення незалежної української держави.

Українські історики Реєнт О., Смолій В., Солдатенко В., Коваль В. приділяли велику увагу вивченню даного питання. Автор дослідження використала роботи М. Грушевського «На порозі нової України. Спомини», «Якої ми хочемо автономії і федерації», « Хто такі Українці і чого вони хочуть», роботу В. Винниченка «Відродження нації», роботу Реєнта О. « Нариси з історії української революції» і інших авторів. Серед використаних робіт найважливішими є праці М. Гушевського, які дають ключ для розуміння проблем того часу і сьогоднішньої України, її зовнішньої політики.

Метою цієї роботи є дослідження зовнішньої політики урядів Центральної Ради, визначення місця України у світі і взаємозв’язків України з іншими народами.

У першому питанні « М. С. Грушевський – вчений-історик та політичний діяч» розглянута його діяльність, його вклад в науку і політику Центральної Ради. Глибоко вивчаючи історію українського народу Михайло Сергійович визначив українців як давній український народ, який проживав на кордоні з Азією і тому відчував вплив сусідів у культурі, ментальності, економічних зв’язках.

Аналіз зовнішньої політики України в 1917 році, а саме її напрямків, підписання Берестейського мирного договору присвячене друге питання роботи. В умовах Першої Світової війни до України були звернуті погляди як країн Антанти так і Центральних держав. Грушевський М., як голова УЦР, Винниченко в., як голова ГС розуміли важливість дипломатичних зусиль для збереження умов розвитку УНР і використовували надані історією шанси.

Внутрішні причини і міжнародна обстановка призвели до поразки Української революції і встановлення на 70 років радянської влади.

24 серпня 1991р. Актом проголошення незалежності України і референдумом наша Батьківщина стала незалежною суверенною державою.

З цим фактом історії ніяк не хоче змиритися імперська Росія. В лютому 2014 року почала втілювати свій план, окупувавши Крим і розпочавши братовбивчу, брудну з найманцями найгіршого гатунку війну на Донбасі.

Добровольці військових формувань, волонтери, воїни української армії за короткий термін відновили боєздатність української армії, продемонструвавши перед всім світом, що ведуть справедливу героїчну боротьбу за незалежність своєї держави.

Боляче сприймати щоденну інформацію про події на Донбасі, про поранення бійців, а найстрашніше про смерть наших захисників. Вони герої про яких Україна буде завжди пам΄ятати і увічнювати в бронзі пам΄ятників, в назвах вулиць, скверів, парків,шкіл, де вони отримали путівку в життя.

Актуально звучать слова Ліни Костенко про Україну:

Розп΄ято нас між заходом і сходом,

Що не орел - печінку нам довбе

Зласкайся доле, над моїм народом,

Щоб він не дався знівечить себе. 

 

Повна робота тут