П`ятниця, 19.04.2024, 16:14:46
Приветствую Вас, Гість

Відносини батьків і дітей

 

Ці рядки російського поета Володимира Маяковського, дуже чітко розкривають значення батьківсько - дитячих відносин. Адже саме батьки є першоджерелом знань для своєї дитини, хто, як не вони зможуть краще донести синові й дочці поняття «сім'я», «затишок», «вогнище», хто краще за них зможе виховати майбутніх чоловіка і жінку, свою надію і майбутнє. Саме мама і тато не тільки словами, а й своїм прикладом закладають фундамент майбутнього сімейного щастя своїх дітей. Як казав великий педагог В. О. Сухомлинський: «Головний сенс і мета сімейного життя - виховання дітей. Головна школа виховання дітей - це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері ».

Безумовно, першим соціальним світом для дитини є сім'я. Саме тут закладаються основи емоційної культури, культури поведінки, збереження сімейних традицій, відкриваються перші зразки наслідування. Сім'я вчить цінувати чужу працю, відчувати чужий біль, з розумінням і повагою ставитися до слабких, літнім, вчить любити один одного і берегти життя. Все, і хороше, і погане людина отримує в сім'ї. Саме сім'я була, є і завжди буде найважливішою середовищем формування особистості і найважливішим інститутом виховання, що відповідає не тільки за продовження роду але і за створення певного способу життя.

Нинішнє суспільство руйнує все сімейні цінності і норми різними видами розтління підростаючого покоління. Усвідомлюючи це, завдання кожного батька пробудити у дівчинки почуття жіночої гідності, у хлопчика - чоловічу стриманість, повага до жінки, почуття відповідальності за близьку людину.

На жаль, не всі батьки розуміють необхідність статевого виховання своїх дітей і знімають з себе відповідальність за їхнє майбутнє, перекладаючи цю найважливішу задачу на школу, вулицю, соціальні мережі. Дехто ставиться з побоюванням і відкладають розмову на потім тільки через те, що не знають з чого їм починати, що говорити і як не налякати якимись недоречними подробицями. Однак, відтягуючи момент розмови або, взагалі, уникаючи відповіді, завдають шкоди своїй дитині.

Не чекайте, коли дитина заговорить з вами, проявіть ініціативу, почніть розмову самі. Станьте другом і порадником своєї дитини, навчитеся довіряти йому, тоді і він буде довіряти вам. Важливо, якомога раніше, навчити дітей спілкуватися, уникаючи вульгарності і бруду. Тоді у батьків не буде підстав побоюватися за чистоту їхніх стосунків.

Обговорюючи з дитиною питання стосунки чоловіка і жінки, постарайтеся поводитися, як під час обговорення будь-який інший теми, спробуйте не уникати відповіді, будьте чесні з дитиною, не бійтеся сказати «занадто багато», в його пам'яті залишиться тільки те, що він зрозумів. Бесіди необхідно починати перш, ніж дитина досягне підліткового віку, так як фізичні зміни можуть початися і раніше. Подбайте про те, щоб дитина не відчувала ніяковості при розмові з вами, спілкуйтеся з ним на рівних. Постарайтеся не говорити: «Ти ще малий, щоб зрозуміти це». Якщо дитина запитує, він повинен отримати чітку відповідь.

Діти - це живі квіти землі. Якщо за ними не доглядати - вони гинуть. Любіть своїх дітей, цінуєте кожну хвилину, кожну секунду подаровану дитині. Кожне ваше добре слово, знак уваги, як ковток свіжого повітря в спекотний день. Запам'ятайте, щастя вашої дитини у ваших руках.