Понеділок, 12.04.2021, 04:21:36
Приветствую Вас, Гість

Путивльське  навчально-виховне об'єднання: загальноосвітня школа І ступеня – гімназія – заклад дошкільної освіти (центр розвитку дитини)  Путивльської районної ради Сумської області

41500 м. Путивль, вул. Благовіщенська, 17, тел. 5-12-12  E-mail: uvoputivl@ukr.net

Гра «Торбинки здоров’я»

Мета. Розвиток навичок дотримання правил особистої гігієни, здорового харчування тощо.

        Опис гри:

        Перша торбинка «В гостях у Мийдодира» Кожен учень витягає  з торбинки картку. Коли всі учні отримали картку, кожен по черзі промовляє фразу, яка починається зі слів:«Я отримав….», називаючи предмет, який зображено на картці, і вказуючи, для чого його використовують. За  повні та впевнені відповіді діти отримують фішку -смайлик.

        Друга торбинка«Що? Де? Коли?» містить запитання та загадки, які стосуються правил та предметів особистої гігієни. Можна грати групами, парами або поодинці , отримуючи за правильні відповіді фішки-смайлики.

Третя торбинка- кафе «Смаколик» .  В торбинці знаходяться зображення фруктів, овочів,  готових страв, різноманітних продуктів харчування.  Її наповнення можна використовувати в декілька способів:

  1. розподілити запропоноване в торбинці на корисні  продукти  та ті, які завдають шкоди здоров'ю;
  2. розділити продукти за  категоріями: овочі, фрукти, готові страви, зернові, протеїни, молочні продукти, трави та спеції;
  3. витягаючи картку , відповісти на такі питання: 1) назви та опиши смакові якості продукту; 2) який він: корисний чи шкідливий?;  3) доведи свою думку  стосовно користі чи шкоди.

Гру можна використовувати як на уроці, так і в позаурочний час, наповнення торбинок можна змінювати  та підлаштовувати картки під вік дитини.

 

 

 

 

 

 

Підготували: вчителі молодших класів

Путивльське  навчально-виховне об'єднання: загальноосвітня школа І ступеня – гімназія – заклад дошкільної освіти (центр розвитку дитини)  Путивльської районної ради Сумської області

41500 м. Путивль, вул. Благовіщенська, 17, тел. 5-12-12  E-mail: uvoputivl@ukr.net

Мішечки з морською сіллю

Мета.Формування правильної постави, покращення зору, йодотерапія. За умови відсутності протипоказань - ароматерапія (сіль ароматизується ефірними оліями).

Завдяки цій методиці покращується зір, стає правильною постава, діти менше хворіють.

Починаючи з першого класу, учнів треба привчати тримати на уроках мішечки із сіллю на голові.

Для 1 – 4 класів мішечки обов’язкові, а старші можуть використовувати за бажанням.    

Мішечки краще шити з щільної тканини розміром 20 см Х 15 см, насипати в них морську сіль: 1 клас-200 г, 2 клас – 250 г, 3клас – 300г., 4 клас – 400г.. 

Чому морська сіль? Тому що вона дуже велика і не висипається з мішечка. Крім того,може злегка масажувати шкіру голови, у ній містяться корисні речовини й мінерали, які сприятливо діють на організм. Це ще й хороша йодотерапія.  У дітей тім’я не дуже тверде  – йод легко проникає в організм. Мішечки мають таку ж дію, що й пігулки,  які колись давали від захворювань  щитоподібної  залози.

Сіль знаходить застосування й у народній медицині при простудних захворюваннях.  Також  можливо (за умови, що у дитини немає алергії на запахи) додатково використовувати ефірну олію, адже нюхальна сіль, як і раніше, - джерело бадьорості, свіжості й приємних ароматів, які забезпечують хороше самопочуття. Бажано використовувати аромати лимона, лаванди, евкаліпта, ромашки, календули, хвої. Усі ці рослини виділяють фітонциди, корисні для людини, й допомагають дітям бути здоровими. Їх використовують як антисептики, для тонізації організму, для того щоб позбавитися хвилювання й відчуття тривоги.

 

 

 

 

 

Підготували: вчителі молодших класів