Понеділок, 01.03.2021, 21:15:55
Приветствую Вас, Гість

План

заходів по запобіганню та протидії булінгу

в Путивльському НВО  на 2020-21навчальний рік

 

№ з/п

Зміст заходу

Дата проведення

Відповідальні

1.

Ознайомити колектив закладу із змінами до законодавчих актів України щодо протидії булінгу(цькування)

Протягом вересня

Директор, психолог

2.

Провести бесіди з учнями на тему : «Булінг та його прояви в освітньому середовищі»

Протягом вересня

Класні керівники, психолог

3.

Провести круглий стіл педпрацівників  «Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти»

До 01.01.2021р.

Психолог, заступник директора

4.

Довести через сайт закладу до відома батьків інформацію щодо порядку звернення у разі виявлення проявів протиправної поведінки підлітків

До 01.11.2020р.

Відповідальні за сайт

5.

Провести батьківські збори на тему «Булінг в школі. Як його розпізнати?»

Березень, 2021р.

Директор, психолог

6.

Розмістити на інформацій ному стенді номери телефонів гарячої лінії протидії булінгу

До кінця 2020 р.

Директор

7.

Провести в навчальному закладі тиждень протидії поширення булінгу серед учасників освітнього процесу

Вересень,

2020р.

Педагог організатор. Практичний психолог

8.

Провести уроки відвертого спілкування .

5-11 кл.- «Змінюй в собі негативне ставлення до інших»

Квітень,

2021р.

Класні керівники, практичний психолог

9.

Години відвертого спілкування за участю представників та представників безоплатної правової допомоги «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу»

Протягом навчального року

Заступник директора, психолог, педагог організатор

       
       

10.

Перегляд відеоматеріалів «Стоп булінг», «Скажемо ні! Цькуванню», тощо з метою профілактики та протидії булінгу

Протягом навчального року

Класні керівники

 

 

 

Директор                                                                 Т.ЛЕПЬОШКІНА

Тренінг "Протидія булінгу"

 

 

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

      Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

     Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг» визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту» та в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

     У Кодекс додано статтю 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто здійснює булінг) або їх батьків варто штрафувати або виправляти громадськими роботи.

      За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

      Справді ж, потрібно задуматися, перш ніж цькувати невисокого хлопчика чи знущатися із дівчинки з рудими кісками? «Не руйнуй невідомий світ, бо для когось і твій знайомий – невідомий»,- зазначила у своєму творі Мікус Марія, юна журналістка з Хмельниччини, одна з переможниць конкурсу Юстиції Сумщини #БулитиНеКруто.

       До речі, в Україні вже є судові рішення щодо булінгу. Перше прийняте у лютому цього року на Київщині, за цькування батьків винної особи зобов’язали сплатити штраф.