Вівторок, 19.03.2024, 10:32:22
Приветствую Вас, Гість

Путивльське навчально-виховне об'єднання:

загальноосвітня школа І ступеня – гімназія –

заклад дошкільної освіти (центр розвитку дитини)

Путивльської районної ради Сумської області

41500 м. Путивль, вул. Благовіщенська, 17, тел. 5-12-12 E-mail: uvoputivl@ukr.net

 

Доповідь

 

Про виконання плану заходів щодо створення освітнього простору в школі – відповідно до Концепції Нової української школи.

 

 

Зробила                                    

заступник директора з НМР

Полозова В. В.                         

 

Цей навчальний рік проходить в активній підготовці до впровадження реформ у освіті України. У рамках участі навчальних закладів району в дослідницько-експериментальній роботі з напрямку реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти та запровадженню Концепції Нової української школи наша школа веде постійну роботу.

2 лютого МОН був затверджений Державний стандарт початкової освіти 2018 і адміністрацією школи надано його примірники для ознайомлення та обговорення вчителями закладу на засіданнях методичних об’єднань. У жовтні 017 року керівник методичного об'єднання вчителів старшої школи Деменко Олексій Михайлович підготував і провів засідання, на якому розглянули основні напрямки реформи. А у березні на засіданні методоб’єднання з інтер-активною доповіддю виступила Сліпухіна Світлана Сергіївна, ознайомила слухачів з передовим світовим сучасним педагогічним досвідом. Також, вчителі НВО постійно на методоб'єднаннях обговорюють перспективи співпраці за новими програмами, прийоми роботи за правилами Нової української школи.

Так, всі учителі початкових класів і учитель, який буде у 2018 році працювати у 1 класі (Вороніна О. А.) беруть активну участь у семінарах-практикумах, онлайн-курсах, регулярно вивчають навчальні та методичні матеріали за напрямком запровадження НУШ. Намагаємось йти в ногу з часом, відвідувати новітні тренінги, семінари. Так, 31 березня ми прийняли участь у інтенсиві-практикумі для вчителів «Простір освітніх можливостей» у Центрі неперервної освіти вчителів від ГО «Єврошлях» м. Суми, де ознайомились з новими можливостями для розвитку окремих предметів та школи в цілому. 11 квітня адміністрація школи, Вороніна Олена Анатоліївна, Сліпухіна Світлана Сергіївна, Шумна Анна Іванівна відвідали ознайомче заняття з роботи на новітньому сучасному обладнанні (інтерактивні дошки фірми INTBOARD).

Заступник директора з НВР, Рудейко Ірина Олександрівна, зробила аналіз методичного забезпечення викладання дисциплін в початкових класах, директор НВО, Лепьошкіна Тетяна Василівна, зробила аналіз матеріально-технічного забезпечення приміщень початкових класів.

Стосовно навчально-методичної бази початкових класів відповідно до «Орієнтовного переліку засобів навчання в початковій школі» та рекомендацій для створення освітнього середовища «Новий освітній простір» хочу зазначити, що на даний час придбано: ноутбук, екран, проектор, принтер, ламінатор, придбані набір цифр і знаків на магнітах, набір моделей геометричних тіл та фігур, килимок-конструктор з пазлів. Завідувач господарством НВО Холкіна Світлана Олександрівна розробила робочий дизайн-проект приміщення 1-го класу з урахуванням всіх вимог та стандартів. Заступник директора з НМР Полозова В. В. професійно розробила сучасний проект за всіма вимогами стандарту для першого класу. Але, згідно списка-переліку засобів навчання (розташований також на ознайомчому стенді) у початковій школі, ще необхідно провести велику організаційну роботу для придбання всіх засобів та меблів. Хотілось би зробити м'які пуфіки для дітей своїми руками (придбання готових дуже коштовне, мінімум 500 грн). З метою створення безбар’єрного простору та умов для інклюзивного навчання улітку цього року за рахунок своїх коштів школа пристосує вхід до закладу для інвалідів-колясочників.

Вчитель майбутнього першого класу Вороніна Олена Анатоліївна веде ретельну підготовку до роботи, постійно відвідує курси, знайомиться з усіма вимогами до створення освітнього середовища, сучасним передовим досвідом та втілює свої задуми, інколи створюючи своїми руками наочні посібники. Провела роботу з ознайомлення та залучення вихованців старшої підготовчої групи дитячого садочка до навчального процесу.

Проводимо анкетування, бесіди, консультації із батьками майбутніх першокласників. Провели батьківські збори з метою ознайомлення з умовами та перевагами навчання у нашій школі.

Заступник директора з НМР, Полозова Валентина Віталіївна, зробила інформаційний стенд для педагогів щодо впровадження Державного стандарту початкової освіти, відвідала семінар «Сучасні підходи до організації самостійної роботи обдарованої учнівської молоді» у місті Кролевець.

Провели відбір та заказ підручників для 1-го класу за типовою навчальною програмою О. Я. Савченко.

Плануємо провести семінар-практикум для вчителів школи з роботи у нових сучасних умовах з використанням онлайн-платформ.

На офіційному сайті нашої школи міститься багато інформації для вчителів і батьків щодо впровадження НУШ.

Концепція «Нової української школи» передбачає рівноправну співпрацю між учителем, учнем і батьками. Протягом усіх років роботи у Путивльському НВО цей принцип вже постійно підтримується. Нова структура школи дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя і буде враховувати індивідуальні здібності кожної дитини.

Хочу підкреслити, що новий зміст освіти, заснований на формуванні 10 компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві та ще 8 інших компонентів складає формулу нової школи і повинен суттєво змінити систему нашої освіти. Але це дуже велика робота, враховуючи матеріальні затрати держави та великі зміни у сприйнятті сучасним вчителем та батьками учнів підходів до нового освітнього процесу.

 

Так, у Держслужбі вирішили, що новому стандару початкової освіти відповідають такі нетипові програми:

  • “Освітня програма для 1-2 класу за системою розвивального навчання Д. Б. Ельконініа, В. В. Давидова та ін.” (автори І. П. Старагіна, Г.М. Захарова, Г.В. Жемчужкіна, К.І. Пінсон, О.А. Перепелиця, Н. П. Сосницька);
  • “Освітня програма для 1-2-х класів початкової школи за педагогічною технологією “Росток” (автор Т.О. Пушкарьова);
  • “Освітня програма “Початкова школа: освіта для життя” (авторський колектив Київського університету імені Бориса Грінченка, науковий керівник В.О. Огневʹюк);
  • “Освітня програма “На крилах успіху” для учнів 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти” (Інститут педагогіки Національної академії педагогічник наук, науковий керівник А. Д. Цимбалару);
  • “Освітня програма першого циклу початкової освіти за вальдорфською педагогікою (Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні, автори Д.Ю. Косенко та О.І. Мезенцева);
  • “Освітня програма для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти за системою розвивального навчання (Центр психології і методики розвивального навчання, автори С. В. Ломакович, Л.І. Тимченко, С. О. Жукова, О.М. Кондратюк);
  • “Освітня програма для 1-2-х класів “Світ, в якому я живу” (Видавництво “Навчальна книга-Богдан”, керівник професор С.І. Якименко.
  • Освітньої програми початкової освіти в науково-педагогічному проекті “Інтелект України” цикл І (1-2 класи) (наук. кер. Гавриш І. В.).

Згідно з висновком ДСЯО ці програми відповідають новому Держстандарту початкової освіти.

 

 

Проект рішення педради:

    1. Виконувати підготовку до впровадження реформи української школи в Путивльському НВО згідно розробленого плану-заходів.
    2. Використати виділені кошти на купівлю матеріалів для обладнання 1-го класу.
    3. Членам педколективу активно включатись до впровадження реформи в освіті.